Windows 10 Otomatik Sürücü Güncelleştirmeleri nasıl kapatılır?

 

Merhabalar,

Sizlere bu yazıda benimde Windows 10 deneyim sürecinde yaşamış olduğum sürücü problemlerine karşılık bir çözümü paylaşıyor olacağım.. Windows 10 Upgrade sonrasında kullandığımız cihazlarda driver uyumsuzluk sorunu yaşanabilmektedir. Windows 10 ile yaşanılan genel driver problemleri ekran kartı ve ses kartı şeklinde görülmüştür. Sorunun çözümü olarak ise sürücünün kendi driverını üretici sitesinden yüklediğimizde ise sorun yüksek oranda çözülmektedir. Fakat Windows 10 ile artık Microsoft devamlı bir güncelleme yayınladığı için probleminizin tekrar oluşması kaçınılmazdır. Bu tarz bir sorunu yaşamamak adın Windows 10 işletim sistemi üzerinden sadece sürücü güncelleştirmelerini kapayabileceğimiz bir seçim bulunmaktadır.

Bu basit işlem ile bir daha driver sorun yaşamayacaksınız..:)

1-Windows 10 işletim sistemi üzerinde Control Panel > All Control Panel Items > System > Advanced system settings seçeneklerini takip ediyoruz.

 

2- System Properties > Hardware > Device Installation Settings seçeneğine tıklıyoruz.

3- Device Installation Settings kısmında sürücü güncelleştirmeleri "Yes,do this automatically (recommended)" şeklindedir.

4- Otomatik Update yapılması istenmiyorsa "No,let me choose what to do" ve sonrasında "Never install driver software from Windows Update" seçeneğini seçiyoruz.

 

 

Faydalı olması dileğimle.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir