StorSimple, Cool Blob Storage destekler !!!

 

Merhabalar,

Yakın bir süre önce sizlere Azure Blob Storage yapısı üzerinde kullanabileceğimiz Cool Storage erişim özelliğini duyurmuştuk. İlgili yazıya buradan erişebilirsiniz.

Yeni bir haber ile StorSimple ile (StorSimple 8000 Series Storage Arrays,StorSimple Cloud Appliances ve StorSimple Virtual Array) Blob Storage'ler üzerinden hot & cool storage katmanları için desteklendiğini duyuruldu.

Azure Blob Storage hesapları artık nesneler (object) depolamak için de yapılandırılmıştır. Blob Storage 'ler ile artık hot & cool depolama erişimi katmanları arasında seçim yapabilirsiniz. Blob Storage hesapları için gecikme milisaniye cinsinden, ölçeklenebilirlik ve performans değerleri genel amaçlı depolama hesapları ile aynıdır. Azure Blob Storage:Hot and Cool Storage Tiers

 

Azure Blob Storage hesaplarını StorSimple üzerinde en iyi kullanım şekilleri;

  • Başlangıçta hot erişim katmanı olarak ayarlayın. Verilerinizin erişim durumlarına göre ayarlabilirsiniz. (önemli miktar da seyrek olarak erişilen verileriniz var ise daha sonra Cool Storage erişim katmanına geçebilirsiniz.)
  • Cool Storage erişim katmanını kullanmak için mevcut kullanım grafiğini değerlendirin.Azure Storage kullanım metriklerini öğrenmek için Azure Storage metrics and viewing metrics data
  • StorSimple Cloud Appliance ile Dev/Test senaryolarında bulut veri erişimi çok fazla gerekmektedir.Bu tarz senaryolar da Hot Storage kullanılması daha uygundur.
  • Verilerinizi klonlamak için de Hot Storage depolama seçmelisiniz.

 

Cool Blob Storage ile StorSimple Appliance konfigürasyonu:

  1. Create a Blob Storage Account
  2. Configure your storage account with StorSimple

 

Microsoft Azure StorSimple büyük resim;

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir