SQL Server lisanslarınızı Azure’da kullanın !!

 

Microsoft Enterprise Agreement (Kurumsal Anlaşması) olan müşteriler Azure sanal makineler üzerinde SQL Server çalıştırmak için mevcut lisanslarını kullanabilirler. Azure sanal makineler üzerinde kullanabileceğiniz SQL Server sürümleri aşağıdaki gibidir;

 

Enterprise Agreement'İ olan müşteriler Microsoft certified (Bring your own licensing- BYOL) galeri görüntüleri ile Azure sanal makineler üzerinde kullanabilirsiniz. Bu görüntüleri çalıştırdığınız da sadece sanal makine çalışma maliyeti alınır, SQL Server lisans için ücret alınmaz. Azure galerideki SQL Server görüntülerini aşağıda bulabilirsiniz.

 

Bu duyuru ile Microsoft Kurumsal Sözleşmesi olan müşterilerin var olan SQL Server lisanslı ile kullanmak ve onlarla SQL Server hazır imajları yaratabilirler. Bu sayede kurumsal müşterilere esneklik,kullanım kolaylığı v eek maliyet tasarrufu sağlar.

Örnek olarak SQL Server 2016 RTM Enterprise on Windows Server 2012 R2 imajını denemek istiyorum. Bu ürün ile ilgili bilgileri açıklamada bulabilirsiniz. Create diyerek oluşturmak istiyorum.

Eğer ki benim gibi Kurumsal müşteri değil iseniz aşağıdaki gibi bir uyarı alabilirsiniz. Kurumsal müşteri olmayanlar için bu imajları kullanamazsınız.

 

Faydalı olması dileğimle.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir