Sign-in (Oturum Açma) ve Access Panel (Erişim Paneli) Sayfa ayarları nasıl değiştirilir?

 

Merhaba,

Bu yazı da Azure Active Directory Premium ve Basic sürümü ile kullanabileceğimiz bir özelliği inceleyeceğiz. Azure Active Directory hizmetini kullanan, Office 365,Intune ve Azure SaaS uygulamalarına girişi Web üzerinden ve Microsoft 'un belirlemiş olduğu sayfa ayarları ile giriş yapabiliyoruz. Bir çok kurumsal şirket bu şekilde Web üzerinden kullanılan hizmetlerde kendi şirket logosunu, kendi özel olarak yazmış olduğu oturum açma bilgilerini ayarlamak istemektedir. Bu sayede şirket markasını-logosunu kullanarak daha kurumsal bir görünüş oluşturmaktadır.

 

Sign-in (Oturum Açma) –Office 365 veya Azure Active Directory kimlik yönetimini kullanan diğer web tabanlı ve modern uygulamalara erişim için kullanıcıların yönlendirildiği sayfadır.

Access Panel (Erişim Paneli) – Azure Active Directory Admin tarafından erişim izni olan kullanıcılara bulut tabanlı uygulamalar erişimi sağlayan web tabanlı bir portal. Access Panel: myapps.microsoft.com adresinden yönlendirilmektedir.

 

1-Azure Management Portal üzerinden Azure Active Directory Tenant içerisinde Configure kısmına geliyoruz. Burada "Sign-in and Access Panel Page Apprearance" ayarı bulunmaktadır. Özelleştirme yapmak için Customize Branding seçeneğini seçeneğini seçiyoruz.

2- Default Branding içerisinde değiştirebileceğimiz alanlar bulunmaktadır. Banner Logo ve Square Logo değişikliğini yapacağım.Ayrıca Oturum Açma sayfasının altında yer alan not kısmına "Oturum açmada bir sorun yaşıyorsanız lütfen yardım masasına başvurunuz" şeklinde bir not bıraktım..

3- Diğer bir ayar olarak ise "Sign-in Page İllustration" kısmına Arka plan gösterilmesini istediğim resmi ekledim..Renk ve diğer ayarları değiştirmeyeceğim.

4- Her alan için ayrı ayrı limitler bulunmaktadır. Verilen limitin üzerine çıktığınız da hata alabilirsiniz. Bu yüzden önceden gerekli boyutlarda küçültme yapmanızı tavsiye ederim..

5- DemoDomain1 adındaki Azure AD Tenant içerisinde branding ayarlarım başarılı bir şekilde kaydedilmiştir.

6- Şimde değişikliklere bir bakalım..

Microsoft App Access Panel öncesi,

Microsoft App Access Panel sonrası,

Office 365 Sign-in öncesi,

Office 365 Sign-in sonrası,

Mobile My Apps üzerindeki değişiklik,

Microsoft App Access Page,

7- Oturum Açma sayfası ve Erişim Panelindeki değişiklikleri gördük. Branding içerisinde tekrar bir değişiklik yapmak istediğimiz yine Configure-Customize Branding içerisinden Edit Existing Branding Settings kısmında yapabilirsiniz. (Yapmış olduğunuz değişikliklerin sayfalar üzerinde görülmesi bazen 1 saat kadar sürebilmektedir.)  Default Branding ayarları yaptıktan sonra farklı farklı diller de Branding özelleştirmeleri yapabilirsiniz.

 

 

Faydalı olması dileğimle..

 

Kaynak:https://azure.microsoft.com/tr-tr/documentation/articles/active-directory-add-company-branding/

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir