Azure Virtual Machine Eset File Security Extension Ekleme

Bu yazı da geçen günler de Azure Market Place içerisinde yerini alan Eset File Security anti-virüs programını sanal makine üzerine nasıl ekleyebileceğimize bakacağız. Extensions ekleme işlemini Preview Portal üzerinden yapabiliyoruz.

1-Sırası ile AzureVM1 > All Settings > Extensions > adımlarını takip ederek Extensions ekranına geliyoruz. Buradan da göreceğimiz üzerine sanal makine kurulumunda iki adet Extension yüklü gelmektedir. Yeni ekleme için Add diyoruz.. New Resource ekranında ise kullanabileceğimiz uygulamalar yer almaktadır. Eset File Security 'i seçerek devam ediyoruz.

2- Eset File Security ekranında ise ürün açıklaması yer almaktadır. Alt tarafta bulunan Create ve Add seçenekleri ile ekleme işlemini tamamlıyoruz.

3- Sanal makine Apps kısmına baktığımız da Eset File Security ile ilgili programların kurulduğunu görebiliyoruz.

4-Eset File Security yönetim konsolu otomatik olarak açılmaktadır. İlk konfigürasyonu yapmadan ürün aktivasyon işlemini yapmanız gerekmektedir. Activate Product seçeneğine tıklıyoruz.

5-Eset File Security lisans bilgisini aşağıda bulunan alana girerek Activate edebiliriz.

6- Tekrardan Extensions ekranına geldiğimiz Eset File Security 'nin eklendiğini görebiliriz. Eğer kaldırmak istiyorsanız üzerine gelip sağ tuş Delete ile kaldırabilirsiniz.

Faydalı olması dileğimle..

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir