Azure Site Recovery, Azure Portal’de genel kullanıma açıldı!!!

 

Azure Site Recovery şimdi Azure Portal'de genel kullanımda J Bildiğiniz gibi Azure platform hizmetleri şu an da iki portal üzerinden de hizmet vermektedir. manage.windowsazure.com şu an da hizmet vermeye devam etmektedir. Yaklaşık bir kaç ay önce release olan portal.azure.com ile tüm geliştirilen servisler bu portal üzerinden sunulmaktadır.

Bugün duyurulan yeni bir güncelleme ile Azure Site Recovery servisi Azure Portal üzerinden kullanıma sunulmuştur. Azure Site Recovery ile hem iki veri merkezi arasındaki replikasyon için, hem de Azure'a replikasyon yapabilmektedir. Hyper-V,Vmware yada fiziksel iş yüklerini koruyabilmektedir.

 

Bununla beraber değişen diğer özellikler ise;

  • Azure Resource Manger (ARM) tüm senaryolar da desteklenmekte
  • Cloud Solution Provider (CSP) için birinci sınıf destek hizmeti
  • Vmware VM replikasyonu yapılırken disk işlevselliğini dışla
  • Yüksek performanslı iş yükleri için Premium Storage desteği,
  • Tek bir Vault içerisinde Backup ve Azure Site Recovery işlevselliği

 

Operations Management Suite'in de bir parçası olan Azure Site Recovery çözümünü ücretsiz olarak 31 gün süre ile koruyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan IBM MegaRaid Storage Manager ile Raid Group oluşturma başlıklı makalemizde IBM MegaRaid Manager ile Raid Group ve Virtual Drive oluşturma, IBM System x 3650 M4 ve MegaRaid Manager hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Azure StorSimple Virtual Array – Video

StorSimple Virtual Array ile ilgili detaylı video içerikleri   https://channel9.msdn.com/Blogs/Windows-Azure/Get-Started-with-the-StorSimple-Virtual-Array?ocid=player  https://channel9.msdn.com/Blogs/Windows-Azure/Create-a-StorSimple-Virtual-Array?ocid=player https://channel9.msdn.com/Blogs/Windows-Azure/Use-the-StorSimple-Virtual-Array?ocid=player https://channel9.msdn.com/Blogs/Windows-Azure/StorSimple-Virtual-Array-Disaster-Recovery?ocid=player   StorSimple...

Kapat