Azure ‘da yeni fiyatlandırma !!

 

Bugün duyurulan bir haber ile Azure üzerindeki sanal makine fiyatların da değişiklikler oldu. Detaylar yazının devamın da,

 

Microsoft mümkün olan en iyi fiyatlarla müşterilerine Azure hizmetlerini sunmayı amaçlamaktadır.Bunun bir parçası olarak da 1 Ekim itibari ile en popüler sanal makineleri için fiyatları düşürüyor.

Virtual machine kategorilerine göre yeni fiyatlandırmaya buradan ulaşabilirsiniz.

 

İşte değişikliklerin özeti,

 

 • General Purpose Instances: Dv2 Serisi sanal makinelerin fiyatları %15'e kadar azalacaktır. Ayrıca A1-A2 temel makineler de ise %50'ye kadar fiyatlar düşüyor.

   

 • Compute Optimized Instances: F Serisi sanal makineler de %11 fiyatlar düşecektir.

   

 • New Av2 Series: Kasım 2016 tarihi ile standard VM fiyatlarından %36'ya kadar daha düşük olacak yeni bir sanal makine serisi tanıtılacak.

   

 • New H Series: Yüksek performanslı sanal makineler için kullanabileceğimiz yeni bir sanal makine modeli,Şimdiye kadarki en hızlı ve en yüksek CPU ile kullanılabilen VM 'ler

   

Dv2 Serisi sanal makineler A serisi makinelerden daha fazla bellek ve yerel SSD Depolama ile genel amaçlı kullanım içindir. F Serisi sanal makineler Dv2 serisi makinelerden düşük bir fiyat ile daha yüksek CPU-Memory oranını sağlamaktaıdr.

 

Yeni fiyatlara ek olarak Yazılım Güvencesi ile Windows Server kullanan müşteriler için Microsoft Azure Hybrid Use Benefit ile yaklaşık olarak %41 daha düşük maliyetle sanal makinleri kullanabiliriz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir