%35 Daha Performanslı Yeni Dv2 Serisi Sanal Makineler

 

Merhabalar,

Azure üzerinde kullanmış olduğumuz hizmetlere her geçen gün yeni bir özellik ekleniyor. Çok hızlı gelişen bu platform üzerinde tüm iş yüklerinize karşılık geliştirilen Sanal Makineler yer almaktadır. Sanal Makine modelleri olarak çok geniş bir havuza sahip olan platform üzerinde daha fazla performans gerektiren uygulamalarınızı güvenli bir şekilde çalıştırabilirsiniz. Son olarak duyurulan yenilik ile artık % 35 daha hızlı son nesil CPU'lar kullanılmıştır.

 

Dv2 Serisi Sanal Makineler

  • Dv2 Serisi sanal makine tipleri hali hazırda kullanılabilen D Serisi sanal makinelerin yeni nesil olarak kullanılan modelleridir.
  • Dv2 Serisi sanal makineler D serisi sanal makine örneklerinden ortalama %35 daha hızlı ve daha güçlü CPU'lara ve D serisi ile aynı memory ve aynı disk yapılandırmalarına sahiptir.
  • Dv2 Serisi sanal makineler son nesil 2.4 Ghz Intel Xeon E5-2673 v3 (Haswell) işlem çekirdeklerini kullanmakta ve Intel Turbo Boost Technology 2.0 ile 3.2 Ghz hıza kadar çıkabilir.
  • Dv2 Serisi sanal makineler daha hızlı CPU, daha iyi yerel disk performansı veya daha yüksek memory gerektiren uygulamalar için idealdir. Kurumsal düzeyde bir çok uygulama için güçlü bir alt yapı sunmaktadır.

Not: Premium Storage kullanımı ile çok daha fazla verimli bir performans elde etmeniz mümkündür.

D Serisi ve Dv2 Serisi sanal makine detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Bir örnek üzerinde konuşucak olursak;

D1     Serisi sanal makinelerin aylık (744h) kullanım fiyatı (₺240)

D1v2     Serisi sanal makinelerin aylık (744h) kullanım fiyatı    (₺265)

 

  • D Serisi Sanal Makineler

  • Dv2 Serisi Sanal Makineler

 

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir